@2017 by BMPicture. Proudly created with wix.com

25. únor 2018

POD/ZIMNÍ

SVATBA

- nový svatební trend -

Plánujete svatbu a máte plnou hlavu toho, jak vám dodavatelé neustále oznamují, že jsou již veškeré letní termíny obsazené? Máte dvě možnosti: Nechat se omezovat termíny a přesunout svatbu na příští rok nebo, a to je ta lepší varianta, si vybrat termín na podzim či v zimě. Nejen, že máte téměř zaručeno, že budou termíny volné, ale máte šanci ulovit i lepší cenové nabídky a vybírat z velkého množství nabídek. 

"Máte dvě možnosti: Nechat se omezovat termíny a přesunout svatbu na příští rok nebo, a to je ta lepší varianta, si vybrat termín na podzim či v zimě."

Dnes je velikým trendem svatba v přírodě neboli "bohosvatba". Teď si určitě říkáte, že na podzim či v zimě by se jen blázni brali v přírodě. Zima, déšť a sníh mohou znepříjemnit celý svatební den, z fotek či svatebního videa nebude nic a hosté budou zmrzlí na kost natěšeně čekat až si snoubenci navlečou prstýnky, aby se mohli jít rychle schovat do tepla. Jste ale na omylu. Stejně tak, jak je počasí nevyzpytatelné v létě, tak vás může na podzim překvapit. Pro ukázku jsme pro vás připravili editoriál z podzimní svatby, kterou jsme zachytili, ač to může znít neuvěřitelně, 21. října. Sluníčko tento den hřálo, teplota se šplhala až k 25 stupňům a přírodu nám zkrášlovaly pestře zbarvené listy stromů a všudypřítomné pavučinky stále ještě trvajícího babího léta.

5 KROKŮ K DOKONALÉ "POD/ZIMNÍ" SVATBĚ

Stále se bojíte netradičnosti svateb, které se konají jindy než v létě? Připravili jsme pro vás pár rad a typů, jak naplánovat tu nejkrásnější pod/zimní svatbu, na kterou budou všichni dlouho a nadšeně vzpomínat.

1. Termín svatby

Každá svatba, ať už ověnčena letními slunečními paprsky či zahalena bílou sněhovou peřinou, vyzařuje své kouzlo. Nesnáze s výběrem, kdy svatbu uskutečnit, vyvolávají mnoho otázek u všech nevěst. Trendem je výběr data dle toho, jak dobře se bude pamatovat. Může být ale i datem, které pro pár znamená více než pro ostatní. Může to být den, kdy jste se poprvé seznámili či započali váš partnerský vztah. Jakýkoli den v roce si ale vyberete, bude už navždy tím vaším, jedinečným, kdy jste si oba řekli svá ANO. 

Zde je pár rad podle čeho určitě NEvybírat váš svatební termín:

 - nevybírejte podle počasí

(Nikdy totiž doopravdy nevíte jaké počasí v ten či onen den bude. Je tudíž škoda se tímto kritériem při výběru jakkoli omezovat. Může se totiž klidně stát, že 30. prosince bude hezčí počasí než 30. srpna.)

- nevybírejte podle toho kdy měli svatbu ostatní nebo jak vám radí vaše rodina či kamarádi

(Tento den by měl být od A do Z jen váš. Nehledě na to, co si kdo myslí, každému vyhovuje něco jiného. Proto nikdy nemůžete vyhovět všem. Jediné co pro svatby obecně platí je to, že je to den novomanželů. Je vždy naplánován tak, aby si jej na 150% užili a stal se jedním z těch nejšťastnějších v jejich životě, na který budou oba vždy vzpomínat s úsměvem na tváři. Vybírejte tedy hlavně vaším srdcem.)

2. Jak poznám tu správnou lokalitu?

Když už jste se rozhodli pro svatbu v netradičním ročním období, pojďte ji rovnou uspořádat na netradičním místě.

Při našem focení podzimního editoriálu jsme vsadili na kouzlo okolní přírody. Není zapotřebí hledat unikát či zvolit jednoduše místo, které pro svou svatbu v přírodě využilo už mnoho párů před vámi. Vyražte na výlet či procházku a uvidíte, že ve svém okolí objevíte mnoho nádherných míst.

My jsme takto vyrazili kousek za Náměšť nad Oslavou na Vysočině k nádhernému rybníku ozdobenému přírodní hrází a do lesů nedaleko Mohelna. Kontrast přírody a svatby je prostě dech beroucí a nás nepřestává uchvacovat. Tím, že se příroda neustále mění, nebudete věřit jak vás překvapí a kolik krásných míst ať už pro párové fotografie či samotný obřad dokáže nabídnout.

 Svatební fotografie u vody mají vždy něco do sebe. U náměšťského rybníka jsme využili odrazů ve vodní hladině. Zamilované pohledy do očí na starém dřevěném mole  jen občas rušili kapři vyskakující zpod hladiny. Nádherná hráz prorážející cestu vodní masou novomanželskému páru vytvořila prostředí k zamilované procházce. 

Nejdůležitější je pro svatební fotografii a video přirozenost. Proto se snažte vybírat podle toho, kde se budete cítit uvolněně. Lokalita by vás měla naplňovat pohodou a měla by tak vytvořit perfektní místo ke zpečetění vašeho partnerství.

3. Který fotograf/ kameraman zachytí naši svatbu nejlépe?

Není pravidlem, že čím dražší fotograf, tím lepší fotografie. To stejné platí samozřejmě i pro svatební kameramany. Pokud si nepotrpíte na fotkách jako z ateliéru, dejte zaručeně na první dojem. Prolistujte si portfolia fotografů, kteří nabízejí své služby ve vašem okolí a dejte na emoce. Ty jsou totiž při zachycení svatebního dne nejdůležitější. Emoce, které prožíváte v tento den byste totiž měli cítit i z výsledných fotografií či videa.

Stejně tak jako my, mnoho fotografů už dávno nefotí naaranžované scény, kdy je pár nastaven do nepřirozené pózy a následně focen, ale upřednostňují focení novomanželů i svatebčanů tam, kde se v daný moment nacházejí. Momentky jsou přeci ten typ fotografií, které zachycují pravou tvář daného okamžiku a vytváří ten správný "feeling", který má každá jedna svatební fotografie vyzařovat.

Jednoduchá rada tedy zní: Vyberte si svého svatebního fotografa či kameramana podle toho, koho tvorba se vám nejvíce líbí.

Zaměřte se také na to, v jakém prostředí tento fotograf/ kameraman nejčastěji svatby fotí/ točí. Pokud víte, že budete mít svatbu v přírodě a vyberete si fotografa, který má ve svém portfoliu pouze fotky z ateliéru či ze svateb probíhajících na zámku nebo v jiném interiéru, ujistěte se, že má zkušenost i s exteriérovým focením. Při svatbě na podzim či v zimě je totiž velmi důležité, aby uměl fotograf pracovat s aktuální situací počasí. Věřte totiž, že existuje mnoho fotografů, kteří dokáží i při mrholení či sněžné vánici vykouzlit originální a nádherné fotografie, které vám bude závidět kdejaká "letní nevěsta".

4. Jak asi seženu krásnou svatební kytici v zimě?

Tato otázka vás při plánování podzimní či zimní svatby zaručeně napadne. Nevěšte hlavu. Pokud si vyberete zkušenou floristku jako dodavatelku květin na vaši svatbu, jistě vás ujistí, že v zimních měsících není problém sehnat jakékoli druhy zajímavých a netradičních květin. My jsme při našem podzimním editoriálu spolupracovali s floristkou Romčou, která vsadila na růže v kombinaci s eucaliptem, eringiemkalinou. Tato netradiční kombinace ozdobila jak nevěstu, tak i klopu ženichova saka. Detaily jsou vždy důležité, proto si na nich dejte záležet. V těchto ročních obdobích můžete vsadit třeba také na statice, jiřiny nebo vřes. Jsou dostupné na podzim a zaručí vaší svatbě originální nádech. Krásný detail vytvoří i květinový věneček či spona do vlasů nevěsty.

 

Pro inspiraci určitě použijte sociální sítě jako instagram či pinterest. Najdete zde nespočet květinových inspirací jak pro podzimní, tak i pro zimní svatbu. Při návštěvě floristky se bude určitě hodit pár inspiračních snímků kytic, které se vám líbí, abyste byli o krok blíže k vytvoření té pravé svatební kytice vám na míru.

5. A čím se zahřát?

Je pravda, že u zimní svatby si nebudete zřizovat občerstvovací bar s extra studenými koktejly a letními limonádami, které jsou u letních svateb hodně oblíbené. Zde ale přichází na řadu další oblíbené nápoje a to ty teplé. Uvidíte, že hosté ocení zahřátí poctivým svařeným vínem či punčem. Receptů na tyto chutné nápoje najdete dnes nespočet. Ke svatebnímu stolu poté doporučujeme pravé zimní meny, kde nesmí chybět domácí paštika či tradiční svíčková na smetaně, která v tomto ročním období přijde všem do chuti více než v parném létě, kdy je lepší volit lehčí jídla.

A svatební dort? Je pravda, že v zimně neseženete tolik druhů chutného ovoce jako v létě. Konečně je tedy ten správný čas pro výborný čokoládový dort zasněžený kokosem. Koneckonců čokoládu má přeci rád každý.

Nevíte si rady jak ozdobit svatební tabuli? Nebojte se experimentovat a výzdobu svatebního stolu zkuste ladit do tónů dřeva s dekoracemi z šišek a jehličí. Nádherně se tak budou mezi nimi vyjímat nepravidelně rozmístěné svícny se svíčkami, které ještě více rozehřejí atmosféru mrazivého dne.

Doufáme, že jsme vám pomohli načerpat inspiraci a poradit, jak je možné i za stále měnícího se počasí vytvořit perfektní svatební den. Více inspirace, jak může taková podzimní svatba vypadat, můžete načerpat z našeho video editoriálu:

Na editoriálu spolupracovali:

Foto: BMpicture

Video: BMpicture

Květiny: Květiny Romana

Svatební šaty a oblek: Svatební salon Ina

Catering: Milujeme

Modelka: Gabriela Sikmundová

Model: Kryštof Parák

Makeup: Barbora Karásková

Hair: Klára Blažková